$xxx one-time package

This package is for those who want meals prepared twice in week. I’ll come to your home two times in one week to prepare the meals you need. This can be a combination of breakfast, lunch, dinner and or snack items.

$xxx, 4-week package

Must be pre-paid for a total of $xxxx. This package is for those who want meals prepared two times in one week, for 4 weeks in a row, for an entire month. This is for those who can budget for the month with a savings in the cost. Pre-payment is a win win because you receive a reduced rate for being a repeat customer and I receive full payment for the month, securing my schedule with you.

Package details:

  • Multiple meals for one person, or 6 meals for a couple, or 3 meals for a family of 4.
  • This package is 3 entrees. Each entree can be a combination of these foods: meat, veggies, beans, starch.
  • Includes: menu planning, shopping, travel, prep, cook, packaging & reheat instructions and clean up.
  • Does not include food cost. Grocery receipts will be presented and to be reimbursed immediately with cash or check.
  • Customized menus and portion sizes available, additional fees may apply.
  • Dietary needs and food restrictions are accommodated, although additional fees may apply for intricate dietary needs.
  • Does not include food containers. Best to have glass containers with tight fitting lids (glass is recommended for safe storage).
  • Additional fees may apply for travel.

=====================

$380+food cost, one-time package

This package is for those who want meals once-a-week, who pay on a weekly basis.

$325+food cost, 4-session package

Must be pre-paid for a total of $1,300. This package is for those who want prepared meals for 4 weeks in a row, for the entire month and who can budget for the month with a savings in the cost. Pre-payment is a win win because you receive a reduced rate for being a repeat customer and I receive full payment for the month, securing my schedule with you.

Click to access the login or register cheese