Joni Sare, cooking instructor

Cooking lesson fees

$25/hour = improv cooking, meaning no recipes or menu planning, we cook with whatever foods you have in the fridge and pantry, you buy/pay for the ingredients.

//

$80/hour = menu planning, recipes, you buy/pay for the ingredients.

//

$180 = 2-hour class, 2-3 people = improv or set menu/recipes, you buy/pay for the ingredients.

//

$280 = 2-hour class, 4-8 people = Most foods are included, additional charges to be determined based on the quantity and the types of food products.

//

• Contact Joni about groups of 8+ people.

• Discounted rates when you schedule multiple classes.

• Free class for the person who brings a group of 6 or more people together.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top